Zaznacz stronę

Pompy ciepła – 

nowa oferta Spomasz Nakło!

Nowość w Spomasz Nakło

Pompy ciepła

Pompy ciepła – Spomasz Nakło

Spomasz Nakło Sp. z o.o. zajmuje się dystrybucją i kompleksowym montażem pomp ciepła. Nasze pompy ciepła są niezawodne i idealnie dopasowane do zapotrzebowania budynku na ciepło. W ramach współpracy przygotowujemy dla Klientów świadectwa charakterystyki energetycznej budynku oraz wnioski o dofinansowanie pomp ciepła zarówno z programu “Moje ciepło”, jak i “Czyste powietrze”. 

Pompa ciepła dobierana jest na podstawie parametrów domu oraz rodzaju i parametrów instalacji grzewczej. Nasz pracownik podczas pierwszego spotkania przeprowadza ankietę doborową i w zależności od wymagań Klienta proponuje produkt lub grupę produktów, które najlepiej sprawdzą się w konkretnym przypadku.

Naszą misją jest pokazanie społeczeństwu, że pompy ciepła są rozwiązaniem prostym w obsłudze, które pozwoli zaoszczędzić pieniądze i przyczyni się do poprawy stanu środowiska naturalnego i jego ochrony. W dążeniu do osiągnięcia tego celu pomagają nam nasi pracownicy, którzy codziennie dzielą się z Klientami swoją wiedzą i doświadczeniem.

W ofercie Spomasz Nakło Sp. z o.o. znajdą Państwo  wszystkie rodzaje pomp ciepła, do których zaliczamy: pompy powietrzne, wodne i gruntowe. 

AUDYTY ENERGETYCZNE – SPOMASZ NAKŁO

Firmę Spomasz Nakło Sp. z o.o. wyróżnia kompleksowość działania. W trosce o naszych Klientów, zanim przystąpimy do montażu pompy ciepła, przeprowadzamy audyt energetyczny, który ma na celu ustalenie, jakie zapotrzebowanie na ciepło ma dany budynek, ile dodatkowych instalacji grzewczych się w nim znajduje i czy warto je ze sobą łączyć.

Świadectwa energetyczne budynku wystawiane przez naszych pracowników są potwierdzeniem tego, że traktujemy naszych Klientów poważnie i jesteśmy w pełni odpowiedzialni za wykonywane działania.

Audyty energetyczne to także świetny sposób na prognozowanie ile będziemy w stanie zaoszczędzić na przestrzeni lat, decydując się na konkretne rozwiązanie.

SPOMASZ NAKŁO OFERUJE

PRZYGOTOWYWANIE WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE

NIEZAWODNE POMPY CIEPŁA

AUDYTY ENERGETYCZNE

Podstawowe informacje o pompach ciepła

Czym są pompy ciepła?

 

Pompy ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenia grzewcze. Pobierają energię cieplną z otoczenia i przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu i/lub produkcji ciepłej wody użytkowej.

Zasilane są energią elektryczną i mogą pełnić również funkcję klimatyzatora w czasie upałów.

Pompa ciepła jest elementem większego systemu,
który składa się z:

  • źródła dolnego – czyli miejsca, z którego pompa pobiera ciepło (grunt, woda, powietrze)
  • pompy – urządzenia, które czerpie ciepło z otoczenia i oddaje je do ogrzewania budynku
  • źródła górnego – czyli instalacji grzewczej w budynku (grzejniki, nawiewy lub ogrzewanie płaszczyznowe).

Rodzaje pomp ciepła

Istnieją trzy rodzaje pomp ciepła. Są to:

 • pompy ciepła gruntowe (solanka-woda)
 • pompy ciepła powietrzne (powietrze-woda)
 • pompy ciepła wodne (woda-woda).

Różnią się one między sobą typem dolnego źródła, z którego pobierają ciepło. Wodna pompa ciepła i gruntowa pompa ciepła dzięki swojej skuteczności mogą być stosowane jako jedyne źródło ciepła. Ich montaż jest jednak skomplikowany, co wiąże się z wyższymi kosztami.

Pompa ciepła powietrze – woda to tanie i łatwe w montażu urządzenie, jednak o wiele lepiej sprawdza się jako system wspomagający niż jako jedyne źródło ciepła w domu. Co ważne, pompa ciepła powietrzna może występować jako urządzenie typu split lub monoblok. 

Zainteresowany pompami ciepła?

Jakie są różnice między pompą powietrzną split i monoblok?

Pompa ciepła typu split

posiada układ chłodniczy rozdzielony na dwie jednostki: zewnętrzną i wewnętrzną. Na zewnątrz budynku umieszcza się sprężarkę, parownik oraz zawór rozprężny, wewnątrz – skraplacz i pompę obiegową. Rozwiązanie to jest tanie i nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia na wypadek zamarznięcia. 

Pompa ciepła typu monoblok

posiada układ chłodniczy zawarty w jednej, wodoszczelnej jednostce i umieszcza się ją na zewnątrz budynku. Jest to rozwiązanie droższe ze względu na większe koszty produkcji, jednak montaż i użytkowanie nie stanowią większych problemów.

Montaż i dobór pomp ciepła

Wybierając pompę ciepła najlepiej zdać się na opinię firm specjalizujących się w ich montażu. Koszt pompy ciepła do domu 100m2, 150m2, 200m2, 250m2 oczywiście będzie różny ze względu na metraż, jednak nie tylko. Na finalną kwotę, jaką zapłacimy, składają się również:

 • ilość mieszkańców
 • ilość obiegów grzewczych
 • stopień trudności montażu
 • projektowe zapotrzebowanie na ciepło (domy nowe)
 • dotychczasowe zużycie surowców energetycznych (domy istniejące)
 • długości instalacji między jednostką wewnętrzną a zewnętrzną
 • inne systemy grzewcze występujące w budynku, które trzeba będzie skoordynować.

Wpisując w wyszukiwarkę poszczególne frazy: Jaka pompa ciepła do domu 250m2?, Jaka pompa ciepła do domu 200m2?, Pompa ciepła dom 100m2 cena itd. możemy natknąć się na różne kwoty, jednak co warto podkreślić – koszt zakupu i montażu pompy ciepła jest jednorazowy. Dodatkowo korzystając z programów “Moje ciepło” lub “Czyste powietrze” możemy liczyć na dofinansowanie.

Największe rozbieżności w cenach będzie generować powietrzna pompa ciepła. Cena z montażem zależna będzie bowiem od tego, czy zdecydują się Państwo na zakup pompy typu split, czy monoblok.

Moc pomp ciepła

Pompy ciepła mają różne moce, które odpowiadają zapotrzebowaniu na ciepło konkretnych budynków.  Wartości te oblicza się mnożąc powierzchnię użytkową budynku przez zapotrzebowanie na energię. Wynik jest optymalną mocą pompy, którą trzeba zainstalować. 

Istnieją również pompy ciepła ze zmienną mocą, wyposażone w sprężarkę sterowaną inwerterowo co pozwala na regulację wydajności urządzenia. Takie rozwiązanie stosuje się najczęściej w pompach ciepła powietrze-woda.

Najczęściej spotykane moce:

 • pompa ciepła 5kw
 • pompa ciepła 9kw
 • pompa ciepła 10kw
 • pompa ciepła 12kw.
Spomasz nakło pompa
ikona email

E-mail

kpv@spomasz-naklo.com.pl

Ikona adres

Adres

ul. Potulicka 1
89-100 Nakło nad Notecią

ikona telefon

Telefon

533 320 839