Zbiorniki buforowe –

nowa oferta Spomasz Nakło!

Nowość w Spomasz Nakło

Zbiornik buforowy / bufory ciepła

Zbiornik buforowy / bufor ciepła  – Spomasz Nakło

Zbiornik buforowy (zasobnik buforowy) to urządzenia umożliwiające przechowywanie energii cieplnej. Zbiorniki buforowe przekazują oraz magazynują energie cieplną przygotowaną przez takie źródła ciepła jak pompy ciepła, panele słoneczne, kotły na węgiel czy drewno (kotły C.O).

Bufory ciepła od Spomasz Nakło wykonane są ze stali nierdzewnej lub stali konstrukcyjnej niestopowej i w zależności od typu zbiornika, sprawdzą się w połączeniu z różnorodnymi źródłami ciepła. W naszej ofercie dostępne są zbiorniki buforowe CWU z wężownicą , jak i zbiorniki buforowe bez wężownicy. Zbiorniki CWU dostępne są w typach: zbiornik buforowy CWU 200L, zbiornik buforowy CWU 300L oraz zbiornik buforowy CWU 400L.

Szczególnym rodzajem zbiorników buforowych są te wykorzystywane w połączeniu z pompą ciepła. Bufory ciepła do pompy ciepła najczęściej są mniejsze od zbiorników ciepła wykorzystywanych jako magazyn ciepła wspomagający, np. prace kotła na węgiel. Pompa ciepła podgrzewa wodę, która następnie trafia do zbiornika buforowego, a magazynowe ciepło przekazywane jest dalej. To właśnie z zasobnika buforowego instalacja grzewcza pobiera wodę niezbędną do ogrzania budynku. Wykorzystanie buforów ciepła do pomp ciepła konieczne jest w przypadku posiadania pompy ciepła gruntowej oraz w większości pomp ciepła powietrze-woda.

Bufor ciepła do pompy ciepła – zbiorniki do pomp ciepła

Bufor ciepła do pompy ciepła potrzebne są przede wszystkim do wydłużenia żywotności samej pompy ciepła, jak i podniesieniu efektywności jej pracy. Dzięki buforowi do pompy ciepła, pompa ciepła może włączać się rzadziej, ale również pracować dłużej. Ważne jest aby pamiętać, że częste włączanie się pompy ciepła skraca jej żywotność, zatem zbiornik do pompy ciepła zapewnia lepsze i dłuższe funkcjonowanie całej instalacji.

Zbiorniki do pomp ciepła są niezbędnym elementem dla pomp gruntowych oraz w większości pomp powietrze-woda. W przypadku tych pomp powietrze-woda, w których nie są bezwzględnie konieczne, bufory do pomp ciepła dalej są polecane przede wszystkim ze względu na wsparcie modulowania mocy w szerszym zakresie.

SPOMASZ NAKŁO –
oferta zbiorników buforowych

Zbiorniki buforowe do pomp ciepła

Zbiorniki buforowe CWU z wężownicą 

Zbiorniki buforowe CWU bez wężownicy

Podstawowe informacje o buforach ciepła

Czym są bufory ciepła / zasobniki ciepła?

Bufor ciepła (bufor ciepłej wody użytkowej) nazywany także zasobnikiem ciepłej wody lub zbiornikiem ciepłej wody użytkowej to przede wszystkim magazyn energii, który łączy w sobie funkcje bojlera oraz przechowalni ciepła. Bufor ciepłej wody użytkowej moduluje prace całej instalacji, wyrównując temperaturę w całym budynku, jak i zmniejszając konieczność odwiedzin w samej kotłowni.

Dostępne w ofercie Spomasz Nakło są proste zbiorniki na ciepłą wodę bez wężownicy oraz bufory ciepła z już gotową wężownicą.

Nie każdy zbiornik ciepłej wody użytkowej nada się na bufor na ciepłą wodę, jednak dostępne w Spomasz Nakło zbiorniki sprawdzają się doskonale jako bufory ciepła, tak w instalacjach z pompą ciepła, jak i innymi źródłami energii.

Zbiornik na ciepłą wodę użytkową (zasobnik / bufor) zamówiony w Spomasz Nakło dostarczany jest wraz z izolacją, co chroni przed startami ciepła.

Do płaszcza bufora ciepła możliwe jest podłączenie:

  • czujnika/czujników temperatury
  • czujnika/czujników odpowietrzania bufora
  • króciec spustowy

Rodzaje zbiorników ciepła

Zbiorniki buforowe wyróżnia się przede wszystkim w podziale na:

zbiornik buforowy prosty – to zwykłe zasobniki buforowe, do których nie została od razu podłączona wężownica (solarna lub CWU).

zbiornik buforowy kondensacyjny kombinowy – różnic od zbiornika buforowego prostego tym, iż jest do niego podłączona minimum jedna wężownica, a może być ich załączonych kilka. Taki zasobnik buforowy łatwo podpiąć do pompy ciepła lub innego źródła ciepła, a w przypadku kilku wężownic, do różnych źródeł ciepła jednocześnie.

Zbiorniki różnią się także standardowo wymiarami. Dostępne zbiorniki buforowe CWU w ofercie Spomasz Nakło dzielą się na zbiornik buforowy CWU 200L, zbiornik buforowy CWU 300L oraz zbiornik buforowy CWU 400L.

Zainteresowany zbiornikami ciepła?

Przegląd zbiornika buforowego 

 

Zasobnik buforowy nie tylko sprawia, iż zmniejsza się konieczna ilość odwiedzin w kotłowni – bufor ciepła sam w sobie jest urządzeniem bezobsługowym. Nie oznacza to jednak, że takiego magazynu energii nie trzeba sprawdzać w ogóle. Jak każde narzędzie, także i bufor ciepła należy kontrolować.

Najistotniejsze pod względem przeglądu są: 1. Ocena napełnienia naczynia zbiorczego (przy układzie otwartym) 2. Ocena sprawności zaworu bezpieczeństwa (przy układzie zamkniętym).

Raz na rok konieczne jest sprawdzenie: braku wycieków oraz uszkodzeń mechanicznych instalacji.

Bufor ciepła – dostosowany do źródeł

ciepła o różnych temperaturach

 

Konstrukcja bufora ciepła (zasobnik / zbiornik ciepła) jest przystosowana do stosowania źródeł ciepła o różnych temperaturach czynnika grzewczego.

Dzięki wbudowanym w bufor ciepła tulejach możliwy jest pomiar temperatury czynnika grzewczego na poszczególnych poziomach zbiornika.

Spomasz nakło pompa
ikona email

E-mail

 

sprzedaz@spomasz-naklo.com.pl

Ikona adres

Adres

ul. Potulicka 1
89-100 Nakło nad Notecią

ikona telefon

Telefon

533 320 839