Strona główna | Zbiorniki buforowe | Zbiornik buforowy 400l bez wężownicy Spomasz Nakło

Zbiornik buforowy 400l BEZ wężownicy Spomasz Nakło

Producent: Spomasz Nakło sp z.o.o

Kategoria: zbiorniki buforowe bez wężownicy, zbiorniki buforowe do pomp ciepła, zbiorniki buforowe do kotłów gazowych

Zbiornik buforowy / bufor ciepła o pojemności 400 litrów dostępny niemal od ręki. Zamów swój bufor nierdzewny / ze stali czarnej (w zależności od wybranego wariantu) prosto od renomowanego producenta Spomasz Nakło! 

Gwarancja jakości od producenta z 75letnim doświadczeniem. Spomasz Nakło – stalowy wybór!

 

Dostępność: na magazynie ✅

 

Bufor ciepła / zbiornik buforowy 400l Spomasz Nakło

 

Oferowany bufor 400l bez wężownicy dedykowany jest do magazynowania ciepłej wody użytkowej i idealnie sprawdza się w instalacji z pompą ciepła lub kotłem gazowym.

Zbiornik buforowy 400l dostępny jest w dwóch wariantach: wykonany ze stali nierdzewnej lub wykonany ze stali czarnej.

Bufor ciepła posiada izolację wykonaną z rozbieralnego polistyrenu – klasa energetyczna B
zgodnie z PN-EN 15332:2008.

 

Bufor 400l do pompy ciepła oraz kotłów

 

W instalacji z pompą ciepła, zbiornik buforowy bez wężownicy pełni rolę magazynu energii cieplnej. Gdy pompa ciepła przetwarza ciepło z otoczenia do systemu grzewczego, ciepło (w postaci ciepłej wody użytkowej) jest przechowywane w zbiorniku buforowym, aby było dostępne w razie potrzeby.

W trakcie nagrzewania budynku, woda użytkowa zamieszczona w buforze jest podgrzewana przez pompę ciepła, a następnie ciepło jest uwalniane do systemu grzewczego, gdy jest potrzebne. Dzięki temu, pompa ciepła nie musi pracować non stop, co zwiększa efektywność i oszczędza energię.

W momencie gdy poziom ciepła w zbiorniku jest wysoki pompa ciepła może przestawić się na tryb odpoczynku, czekając na moment, w którym potrzebne jest ponowne dogrzanie. Bufor ciepła 400 litrów od producenta Spomasz Nakło posiada dodatkową izolację termiczną, która sprawia, że podgrzana woda dłużej utrzymuje swoją temperaturę.

 

Bufor ciepła 400 litrów nierdzewny – cechy

 

Bufor 400l to zbiornik przeznaczony do magazynowania ciepłej wody użytkowej, która jest wykorzystywana do celów sanitarnych i gospodarczych.

Zbiorniki buforowe od Spomasz Nakło wykonywane są ze stali nierdzewnej ze względu na:

Wytrzymałość na korozję: stal nierdzewna jest odporna na korozję, co zapewnia długą żywotność zbiornika i bezpieczeństwo ciepłej wody użytkowej przechowywanej wewnątrz.

Bezpieczeństwo dla ciepłej wody: stal nierdzewna jest nietoksyczna, dzięki czemu nie wprowadza szkodliwych substancji do ciepłej wody użytkowej.

Łatwość utrzymania czystości: stal nierdzewna jest łatwa w utrzymaniu czystości, co ułatwia utrzymanie zbiornika w dobrej kondycji i pozwala na bezpieczne przechowywanie ciepłej wody.

Wysoka wytrzymałość mechaniczna: stal nierdzewna jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, co zwiększa trwałość zbiornika i zabezpiecza przed uszkodzeniami.

Odporność na wysokie i niskie temperatury: stal nierdzewna jest odporna na zmiany temperatury, co pozwala na przechowywanie ciepłej wody użytkowej o różnej temperaturze.

 

Zbiornik buforowy 400l – budowa

 

Dostępny w ofercie Spomasz Nakło bufor na wodę 400 litrów waży 86 kilogramów, a maksymalna temperatura wynosi 95C.

Bufor o pojemności 400 litrów nierdzewny Spomasz Nakło zawiera: króciec przyłączeniowy, tuleja czujnika temperatury, miejsce odpowietrzenia zbiornika, króciec spustowy.

Pojemność zbiornika: 400 litrów
Waga zbiornika: 86 kg
Maksymalna temperatura: 95°C
Maksymalne ciśnienie: 10 Bar
Klasa energetyczna: B

INNE ZBIORNIKI BUFOROWE SPOMASZ NAKŁO

PROPONOWANE ZASOBNIKI CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ Z WĘŻOWNICĄ

Zbiornik buforowy 400 l bez wężownicy

4 + 8 =