Zbiorniki / bufory ciepła do pomp ciepła

Nowość w Spomasz Nakło

Bufor do pompy ciepła

Bufor do pompy ciepła – Spomasz Nakło

Bufor do pompy ciepła (zbiornik buforowy do pompy ciepła) różni się nieznacznie od buforów ciepła podłączanych do innych źródeł ciepła. Zbiornik buforowy przeznaczony do pompy ciepła, będzie zazwyczaj mniejszy niż bufor innego typu. Najczęściej rozmiary buforów do pomp ciepła zaczynają się od 100L, jednak są to najmniejsze zbiorniki na wodę do pompy ciepła.

W ofercie Spomasz Nakło znajdują się bufory ciepła z wężownicą oraz bez wężownicy. Zbiorniki do pomp ciepła z CWU podzielone są na typy: zbiornik buforowy CWU 200L, zbiornik buforowy CWU 300L oraz zbiornik buforowy CWU 400L.

Bufor ciepła do pompy ciepła jest niezbędny do pomp gruntowych, ale jest również ważnym elementem większości instalacji powiązanych z pompami ciepłą typu woda-powietrze. Zbiornik buforowy do pomp ciepła moduluje moc oraz zwiększa żywotność samej pompy.

Zbiornik na wodę do pompy ciepła ma za zadanie odegrać rolę magazynu energii. Przede wszystkim zbiera energie cieplną tworzoną przez pompę oraz umożliwia równomierne rozdysponowanie jej po całym budynku.

Zbiornik CWU do pompy ciepła to zbiornik do wody użytkowej do pompy ciepła. 

Jaki bufor do pompy ciepła? 

Dobranie bufora do pompy ciepła zależy oczywiście od samej pompy ciepła. Istotnym parametrem, który należy sprawdzić przed zamówieniem zbiornika wody do pompy ciepła jest dobranie minimalnej pojemności. Dobranie minimalnej pojemności bufora ciepła do pomp ciepła zależy od mocy pompy ciepła.

Przyjęło się obliczać minimalną pojemność zbiornika buforowego na podstawie mocy pompy ciepła, gdzie pojemność nie może być mniejsza niż 10l/kW mocy pompy (ogrzewanie podłogowe) oraz 20l/kW mocy pompy (grzejniki).

Te wyliczenia minimalnej pojemności bufora ciepła nie są pełne, dopóki nie odejmiemy z całej instalacji ilości wody.

Nie musisz jednak samodzielnie niczego obliczać. Zadzwoń do nas, a doradzimy Ci, jakiego konkretnie zbiornika wody do pompy ciepła potrzebujesz!

Zbiorniki buforowe w ofercie Spomasz Nakło

Zbiorniki buforowe do pomp ciepła

Zbiorniki buforowe CWU z wężownicą 

Zbiorniki buforowe CWU bez wężownicy

bufory do pomp ciepła CWU z wężownicą vs bufory do pomp ciepła CWU bez wężownicy

Zbiornik CWU do pompy ciepła z wężownicą

Zbiornik CWU do pomp ciepła od Spomasz Nakło dostępny jest w wariantach: zbiornik buforowy CWU 200L, zbiornik buforowy CWU 300L oraz zbiornik buforowy CWU 400L. Zbiorniki CWU w naszej ofercie wykonane są z blachy nierdzewnej. Zasobnik CWU posiada uniwersalną wężownicę grzejną o dużej wydajności dedykowaną do pomp ciepła. Zbiorniki takie umożliwiając współpracę z niemal każdą instalacją centralnego ogrzewania z wymuszonym obiegiem.

W ofercie Spomasz Nakło dostępne są także zbiorniki CWU z wężownicą pasującą także do kotłów CO o dużych mocach.

Zbiornik CWU do pompy ciepła bez wężownicy

Zbiorniki buforowe do pomp ciepła bez wężownicy uniemożliwia podłączenie bufora ciepła do instalacji CO czy solarnej.

W ofercie Spomasz Nakło dostępną są również zbiorniki bez wężownicy.  

Zainteresowany zbiornikami do pomp ciepła?